Ktoś nie oddał Ci pieniędzy na czas? Nie czekaj! Zacznij działać!

Zapisz się na jedno ze szkoleń Anny Gąsiorowskiej. Po nich Twoje działania windykacyjne będą w pełni profesjonalne i co równie ważne – efektywne. 

Nim jednak zapiszesz się na szkolenie, nie stój bezczynnie. Pamiętaj! Czas działa na korzyść dłużnika! Zapomnij o szablonach ponagleń z internetu. Postępuj zgodnie z naszymi radami, a odniesiesz sukces.

Aby odzyskać dług, konieczne jest przede wszystkim zebranie i spisanie podstawowych informacji o dłużniku – unikniemy wtedy niepotrzebnego stresu czy niezręcznej ciszy podczas rozmowy z dłużnikiem. Niezbędnym minimum to:
– Nazwa dłużnika
– Dane kontaktowe
– Informacje o wcześniejszej współpracy
– Informacje o długu
– Numer faktury
– Data początkowa
– Termin płatności
– Wysokość długu

Mając te informacje, możemy przejśc do kolejnego kroku. Anna Gąsiorowska wielokrotnie podkreśla, że podstawą udanej windykacji jest pozyskanie jak największej liczby informacji o dłużniku i od dłużnika. W tym celu, musimy zwrócić uwage na takie elementy, jak:
– Strony www
– Adresy mailowe
– Osoby zarządzające firmą
– Informacje finansowe o kliencie (inne zadłużenia, sytuacja prawna)
– Inne informacje o firmie, np. z baz danych, internetu, itp.

Pamięć ludzka jest zawodna. Nie liczmy na to, że uda się nam zapamiętać wszystkie poruszane w rozmowie z dłużnikiem kwestie. Im większa liczba dłużników, tym staje się to trudniejsze. By temu zapobiec, koniecznie musimy robic notatki w trakcie i po każdej rozmowie. Ważne, aby w takiej notatce znalazły się następujące kwestie:
– Kwota długu, numer faktury
– Deklarowany termin spłat
– Uwagi w trakcie rozmowy

O tym, w jaki sposób prowadzić rozmowę z dłużnikiem, by przekonać go do jak najszybszej spłaty, można dowiedziec się ze szkoleń Anny Gąsiorowskiej. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *